Chemistry Practice Problems Dimensional Analysis Practice Problems Solution: Carry out the following conversion: (e) $3.99/lb t...

🤓 Based on our data, we think this question is relevant for Professor Wood's class at UB.

Solution: Carry out the following conversion: (e) $3.99/lb to dollars per kg

Problem

Carry out the following conversion: (e) $3.99/lb to dollars per kg